ATCOM Horse Rehe-Vital

Kód: 129
Neohodnotené
Značka: ATCOM HORSE
€107,40 €89,50 bez DPH
Skladom

Kvalitná všestranná starostlivosť pre kone citlivé na schvátenie a problémy z metabolizmusom.

Detailné informácie

Podrobný popis

ATCOM Horse Rehe-Vital

Kvalitná všestranná starostlivosť pre kone citlivé na schvátenie a problémy z metabolizmusom.

Rozšírené sú metabolické poruchy, ktoré môžu viesť k masívnym poruchám kopýt a enormne zvýšiť citlivosť kopýt. Citlivosťou rohoviny už dávno netrpia len poníky a robustné plemená, ale aj veľké kone. Miera citlivosti kopýt sa veľmi líši a okrem metabolických porúch existuje množstvo ďalších možných príčin. Pri takejto citlivosti na rohovine majú kone špeciálne požiadavky na stravu. Zvyčajne je potrebná špeciálna diéta, ktorá vyžaduje zníženie cukru a škrobu v krmive. Toto obmedzenie v kŕmení a chove, ktoré si v mnohých prípadoch vyžaduje aj upustenie alebo prísne obmedzenie pastvy, však vedie k zníženiu množstva životne dôležitých látok. Najmä prísun minerálov, vitamínov, stopových prvkov a aminokyselín býva často obmedzený stravou a pri ďalšej citlivej metabolickej situácii rýchlo vedie k nedostatku základných živín a životne dôležitých látok.

S ohľadom na túto rizikovú skupinu je teraz veľmi dôležité cielene dodávať koňom minerály, vitamíny, stopové prvky a aminokyseliny, aby sa tento nedostatok spoľahlivo kompenzoval a tým podporila celková vitalita, regenerácia a dobrý pocit. Dôležitý je najmä vysoký prísun vitamínu E, selénu a stopových prvkov, ktoré svojim antioxidačným účinkom predstavujú spoľahlivú ochranu buniek. Metabolická precitlivenosť je často sprevádzaná stresom na črevách, čo vedie k obmedzeniu telu vlastnej syntézy vitamínu C a vitamínov B. Na podporu celého bunkového metabolizmu sa preto dôrazne odporúča doplnok týchto vitamínov rozpustných vo vode.

Keďže podľa aktuálnych štúdií má skupina citlivých koní zvýšenú potrebu horčíka, Atcom REHE-VITAL obsahuje špeciálnu kombináciu vysoko kvalitného organického a anorganického horčíka. Okrem iného je horčík nevyhnutný pre funkciu enzýmov a priepustnosť bunkovej membrány. Krvné testy často odhalili zníženú hladinu horčíka v krvi týchto koní.

Okrem toho REHE-VITAL obsahuje kvalitný prísun organického stopového prvku zinku, pretože zinok hrá kľúčovú úlohu v dôležitých procesoch metabolizmu sacharidov, bielkovín a tukov. Poruchy črevnej flóry a stres na pečeň, stres na metabolizmus a imunitný systém ako aj stres môžu viesť k individuálnej zvýšenej potrebe zinku. Keďže zinok okrem iného podporuje fyziologický rast kopytnej rohoviny, je nevyhnutný dostatočný prísun, ktorý je optimalizovaný podávaním REHE-VITAL. Ľanový a ľanový olej, ako aj iné rastlinné oleje poskytujú esenciálne nenasýtené mastné kyseliny, najmä omega-3 mastné kyseliny. U citlivých koní je dôležité podporovať tvorbu rohoviny výživou.

Preto REHE-VITAL dodáva aj esenciálne aminokyseliny, ktoré môžu podporovať svalový metabolizmus (lyzín) na jednej strane a kvalitu kopytnej rohoviny (metionín, cysteín) na strane druhej. Pridaný lecitín a vitamíny B podporujú metabolizmus pečene a sacharidov. Okrem toho môže lecitín zlepšiť elasticitu a vlhkosť rohoviny kopyta.

REHE-VITAL je obohatený o bentonity na prevenciu toxínov.

Atcom REHE-VITAL sa vyznačuje týmito špeciálnymi vlastnosťami:

kompletné minerálne krmivo v prémiovej kvalite zaisťuje základnú potrebu základných živín vo vysoko dostupnej forme pre kone, ktoré sú citlivé na schvátenie kopýt  a metabolické problémy a predchádza symptómom nedostatku súvisiaceho s výživou z melasy, obilných zložiek a dextróza pre optimálnu toleranciu nízky obsah cukru a škrobu pre cielenú podporu kopytnej rohoviny biotínom a esenciálnymi živinami kopyta (metionín, cystín, lecitín, zinok) obohatené o organicky viazanú meď, mangán, zinok a selén ochrana pečene a prevencia toxínov prostredníctvom bentonitov, vitamínov B a lecitínu môžu uľahčiť zmenu srsti špeciálne živiny ako biotín, organické stopové prvky a kremelina môžu podporovať funkciu kože a metabolizmus s vysokými dávkami vitamínu E, organického horčíka a esenciálnych aminokyselín na podporu svalového metabolizmu, čo umocňuje kvalitné všestranné zásobovanie farbe a lesku srsti optimálny prísun selénu,

keďže Nemecko je oblasťou s nedostatkom selénu.Atcom REHE-VITAL sa ideálne hodí: pre kvalitnú všestrannú starostlivosť špeciálne prispôsobenú kŕmeniu koní citlivých na laminitídu a metabolizmus

Všeobecné rady pre kŕmenie koní s laminitídou a/alebo citlivosťou na metabolizmus :

Množstvo sena podľa potreby (prípadne v kombinácii so slamou) cca 1,5 až 2,0 kg sena na 100 kg ž.hm.. Pozor na obsah fruktánov a cukrov v sene - príp. zalievajte seno

Redukované množstvo cukru a škrobu (opatrne pri obilninách a jadrových krmivách)

Dostatočný prísun aminokyselín (cez REHE-VITAL) Dostatočný prísun minerálov, vitamínov a stopových prvkov (cez REHE-VITAL) Pomalé chudnutie pri nadváhe (riziko hyperlipémia)

Používajte krmivá s nízkym glykemickým indexom (odporúčame nemelasovú repnú dužinu) diéty tické opatrenia na podporu flóry hrubého čreva (vitamíny B, bentonity; zahrnuté v REHE-VITAL)

 

Dodatočné parametre

Kategória: Doplnkové krmivá na kopytá/ srsť/ zdravie
Hmotnosť: 11 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie