ATCOM Horse Rehe-Vital

Kód: 129
Neohodnotené
Značka: ATCOM HORSE
€107,40 €89,50 bez DPH
Objednané

Kvalitná všestranná starostlivosť pre kone citlivé na schvátenie a problémy z metabolizmusom.

Detailné informácie

Podrobný popis

ATCOM Horse Rehe-Vital

Kvalitná všestranná starostlivosť pre kone citlivé na schvátenie a problémy z metabolizmusom.

Rozšírené sú metabolické poruchy, ktoré môžu viesť k masívnym poruchám kopýt a enormne zvýšiť citlivosť kopýt. Citlivosťou rohoviny už dávno netrpia len poníky a robustné plemená, ale aj veľké kone. Miera citlivosti kopýt sa veľmi líši a okrem metabolických porúch existuje množstvo ďalších možných príčin. Pri takejto citlivosti na rohovine majú kone špeciálne požiadavky na stravu. Zvyčajne je potrebná špeciálna diéta, ktorá vyžaduje zníženie cukru a škrobu v krmive. Toto obmedzenie v kŕmení a chove, ktoré si v mnohých prípadoch vyžaduje aj upustenie alebo prísne obmedzenie pastvy, však vedie k zníženiu množstva životne dôležitých látok. Najmä prísun minerálov, vitamínov, stopových prvkov a aminokyselín býva často obmedzený stravou a pri ďalšej citlivej metabolickej situácii rýchlo vedie k nedostatku základných živín a životne dôležitých látok.

S ohľadom na túto rizikovú skupinu je teraz veľmi dôležité cielene dodávať koňom minerály, vitamíny, stopové prvky a aminokyseliny, aby sa tento nedostatok spoľahlivo kompenzoval a tým podporila celková vitalita, regenerácia a dobrý pocit. Dôležitý je najmä vysoký prísun vitamínu E, selénu a stopových prvkov, ktoré svojim antioxidačným účinkom predstavujú spoľahlivú ochranu buniek. Metabolická precitlivenosť je často sprevádzaná stresom na črevách, čo vedie k obmedzeniu telu vlastnej syntézy vitamínu C a vitamínov B. Na podporu celého bunkového metabolizmu sa preto dôrazne odporúča doplnok týchto vitamínov rozpustných vo vode.

Keďže podľa aktuálnych štúdií má skupina citlivých koní zvýšenú potrebu horčíka, Atcom REHE-VITAL obsahuje špeciálnu kombináciu vysoko kvalitného organického a anorganického horčíka. Okrem iného je horčík nevyhnutný pre funkciu enzýmov a priepustnosť bunkovej membrány. Krvné testy často odhalili zníženú hladinu horčíka v krvi týchto koní.

Okrem toho REHE-VITAL obsahuje kvalitný prísun organického stopového prvku zinku, pretože zinok hrá kľúčovú úlohu v dôležitých procesoch metabolizmu sacharidov, bielkovín a tukov. Poruchy črevnej flóry a stres na pečeň, stres na metabolizmus a imunitný systém ako aj stres môžu viesť k individuálnej zvýšenej potrebe zinku. Keďže zinok okrem iného podporuje fyziologický rast kopytnej rohoviny, je nevyhnutný dostatočný prísun, ktorý je optimalizovaný podávaním REHE-VITAL. Ľanový a ľanový olej, ako aj iné rastlinné oleje poskytujú esenciálne nenasýtené mastné kyseliny, najmä omega-3 mastné kyseliny. U citlivých koní je dôležité podporovať tvorbu rohoviny výživou.

Preto REHE-VITAL dodáva aj esenciálne aminokyseliny, ktoré môžu podporovať svalový metabolizmus (lyzín) na jednej strane a kvalitu kopytnej rohoviny (metionín, cysteín) na strane druhej. Pridaný lecitín a vitamíny B podporujú metabolizmus pečene a sacharidov. Okrem toho môže lecitín zlepšiť elasticitu a vlhkosť rohoviny kopyta.

REHE-VITAL je obohatený o bentonity na prevenciu toxínov.

Atcom REHE-VITAL sa vyznačuje týmito špeciálnymi vlastnosťami:

kompletné minerálne krmivo v prémiovej kvalite zaisťuje základnú potrebu základných živín vo vysoko dostupnej forme pre kone, ktoré sú citlivé na schvátenie kopýt  a metabolické problémy a predchádza symptómom nedostatku súvisiaceho s výživou z melasy, obilných zložiek a dextróza pre optimálnu toleranciu nízky obsah cukru a škrobu pre cielenú podporu kopytnej rohoviny biotínom a esenciálnymi živinami kopyta (metionín, cystín, lecitín, zinok) obohatené o organicky viazanú meď, mangán, zinok a selén ochrana pečene a prevencia toxínov prostredníctvom bentonitov, vitamínov B a lecitínu môžu uľahčiť zmenu srsti špeciálne živiny ako biotín, organické stopové prvky a kremelina môžu podporovať funkciu kože a metabolizmus s vysokými dávkami vitamínu E, organického horčíka a esenciálnych aminokyselín na podporu svalového metabolizmu, čo umocňuje kvalitné všestranné zásobovanie farbe a lesku srsti optimálny prísun selénu,

keďže Nemecko je oblasťou s nedostatkom selénu.Atcom REHE-VITAL sa ideálne hodí: pre kvalitnú všestrannú starostlivosť špeciálne prispôsobenú kŕmeniu koní citlivých na laminitídu a metabolizmus

Všeobecné rady pre kŕmenie koní s laminitídou a/alebo citlivosťou na metabolizmus :

Množstvo sena podľa potreby (prípadne v kombinácii so slamou) cca 1,5 až 2,0 kg sena na 100 kg ž.hm.. Pozor na obsah fruktánov a cukrov v sene - príp. zalievajte seno

Redukované množstvo cukru a škrobu (opatrne pri obilninách a jadrových krmivách)

Dostatočný prísun aminokyselín (cez REHE-VITAL) Dostatočný prísun minerálov, vitamínov a stopových prvkov (cez REHE-VITAL) Pomalé chudnutie pri nadváhe (riziko hyperlipémia)

Používajte krmivá s nízkym glykemickým indexom (odporúčame nemelasovú repnú dužinu) diéty tické opatrenia na podporu flóry hrubého čreva (vitamíny B, bentonity; zahrnuté v REHE-VITAL)

 

Dodatočné parametre

Kategória: Doplnkové krmivá na kopytá/ srsť/ zdravie
Hmotnosť: 11 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: